Licensed to USA Masters TandF -WMA Champ Meet
                                       HY-TEK's Meet Manager 6/27/2010 02:57 PM
              28th Hayward Classic 2010 - 6/26/2010 to 6/27/2010               
                           Hayward Field, Eugene OR                            
                                    Results                                    
 
W35 100 M Dash
========================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Wind H#
========================================================================
Finals
  1 *Dena Birade             W38 SoCal TC                 12.34  -0.4  2 
 
W45 100 M Dash
========================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Wind H#
========================================================================
  1 *Liz Palmer              W49 Golden West AC           13.11  -0.4  2 
  2 Gail Kuhnly              W48 Christ Life TC           15.03  -0.4  2 
 
W50 100 M Dash
========================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Wind H#
========================================================================
  1 *Amanda Scotti           W52 Golden West AC           14.00  -0.4  2 
  2 Karlyne Fazio            W54 Seattle Front Ru         14.83  -0.4  2 
 
W55 100 M Dash
=====================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Wind
=====================================================================
  1 Marcia Thompson          W58 Oregon Track Clu         18.20   3.5 
 
W60 100 M Dash
=====================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Wind
=====================================================================
  1 Betty Schaefer           W61 Oregon Track Clu         18.36   3.5 
 
W65 100 M Dash
=====================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Wind
=====================================================================
  1 *Barbara Leighton        W65 Philladelphia Ma         16.94   3.5 
 
W70 100 M Dash
=====================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Wind
=====================================================================
  1 Janice Bradley           W72 Unattached               20.67   3.5 
 
W80 100 M Dash
========================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Wind H#
========================================================================
  1 *Frances Styles          W82 Unattached               23.45  -0.4  2 
 
M35 100 M Dash
========================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Wind H#
========================================================================
  1 Andrew Rushton           M37 Unattached               11.49   3.7  9 
 
M40 100 M Dash
========================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Wind H#
========================================================================
  1 Eddie Odoms              M40 Unattached               11.70   3.7  9 
  2 Jay Martin               M44 Unattached               12.15   3.7  9 
  3 *Mark Warren             M42 Unattached               12.18   3.7  9 
  4 Steve Sanders            M44 Oregon Track Clu         12.33   3.7  9 
  5 Fidel Banuelos           M43 Oregon Track Clu         12.40   3.7  9 
  6 Brad Quist               M44 Unattached               13.24   3.7  9 
 
M45 100 M Dash
========================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Wind H#
========================================================================
  1 Aaron Blake              M49 Unattached               13.68   2.2  8 
  2 Mark Berry               M48 Unattached               14.29   2.2  8 
 
M50 100 M Dash
========================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Wind H#
========================================================================
  1 Michael Waller           M51 Christ Life TC           11.60   3.9  7 
  2 Scott Copeland           M51 Barron Park Stri         12.91   3.9  7 
  3 Glen Hunt                M50 Unattached               13.23   3.9  7 
  4 Theodore Demetrio        M54 Unattached               13.83   3.9  7 
 -- Matthew Rank             M51 Unattached                 DNF   3.9  7 
 
M55 100 M Dash
========================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Wind H#
========================================================================
  1 *Chip Crowl              M55 Unattached               12.45   1.3  6 
  2 Marcus Irving            M56 Unattached               12.53   1.3  6 
  3 David Ortman             M57 Unattached               12.63   1.3  6 
  4 Steve Worley             M57 Unattached               13.04   1.3  6 
  5 Bill Beutler             M56 Oregon Track Clu         15.12   1.3  6 
  6 Ley Garnett              M58 Unattached               15.61   1.3  6 
 
M60 100 M Dash
========================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Wind H#
========================================================================
  1 Jack Casey               M63 Oregon Track Clu         13.27   3.9  5 
  2 Vance Jacobson           M61 Golden West AC           13.43   3.9  5 
  3 Art Turook               M60 Unattached               13.69   3.9  5 
  4 Clyde Hundley            M63 Unattached               14.11   3.9  5 
  5 Robert Rice              M63 Unattached               20.18   3.9  5 
 
M65 100 M Dash
========================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Wind H#
========================================================================
  1 *Stephen Robbins         M67 Over the Hill TC         12.68   2.1  4 
  2 Don McCrea               M69 Portland Masters         18.81   2.1  4 
 
M70 100 M Dash
========================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Wind H#
========================================================================
  1 *Robert O'Brien          M70 Unattached               15.73   3.1  3 
  2 Jimmy Kesey              M70 Unattached               16.04   3.1  3 
  3 Paul Stepan              M72 Portland Masters         16.57   3.1  3 
 
M75 100 M Dash
========================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Wind H#
========================================================================
  1 Bob Golly                M75 Oregon Track Clu         15.58   1.0  2 
  2 Don Kane                 M78 Portland Masters         16.82   1.0  2 
  3 *Phillip Billings        M78 Unattached               18.05   1.0  2 
 
M80 100 M Dash
=====================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Wind
=====================================================================
  1 Ray Guimary              M80 Unattached               18.09   NWI 
 
M90 100 M Dash
=====================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Wind
=====================================================================
  1 Daniel Bulkley           M93 Unattached               22.71   NWI 
 
W35 200 M Dash
========================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Wind H#
========================================================================
  1 *Dena Birade             W38 SoCal TC                 25.36   1.5  2 
 
W45 200 M Dash
========================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Wind H#
========================================================================
  1 *Liz Palmer              W49 Golden West AC           27.39   1.5  2 
  2 Gail Kuhnly              W48 Christ Life TC           30.91   1.5  2 
 
W50 200 M Dash
========================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Wind H#
========================================================================
  1 *Amanda Scotti           W52 Golden West AC           28.55   1.5  2 
  2 Karlyne Fazio            W54 Seattle Front Ru         31.28   1.5  2 
 
W60 200 M Dash
=====================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Wind
=====================================================================
  1 Nancy Nelson             W63 Unattached               38.29  +0.0 
  2 Zel Brook                W63 Oregon Track Clu         56.36  +0.0 
 
W65 200 M Dash
=====================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Wind
=====================================================================
  1 *Barbara Leighton        W65 Philladelphia Ma         36.36  +0.0 
 
W70 200 M Dash
=====================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Wind
=====================================================================
  1 Jane Dods                W74 Oregon Track Clu         46.40  +0.0 
  2 Janice Bradley           W72 Unattached               47.95  +0.0 
 
W80 200 M Dash
=====================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Wind
=====================================================================
  1 *Frances Styles          W82 Unattached               53.75  +0.0 
 
M35 200 M Dash
========================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Wind H#
========================================================================
  1 Andrew Rushton           M37 Unattached               23.61   2.0  7 
 
M40 200 M Dash
========================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Wind H#
========================================================================
  1 Eddie Odoms              M40 Unattached               24.64   2.0  7 
  2 Byrke Beller             M42 Oregon Track Clu         24.71   2.0  7 
  3 *Mark Warren             M42 Unattached               25.23   2.0  7 
  4 Jay Martin               M44 Unattached               25.35   2.0  7 
  5 Steve Sanders            M44 Oregon Track Clu         25.36   2.0  7 
  6 Fidel Banuelos           M43 Oregon Track Clu         25.64   2.0  7 
 
M45 200 M Dash
========================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Wind H#
========================================================================
  1 Mark Berry               M48 Unattached               27.73   1.0  6 
  2 Aaron Blake              M49 Unattached               27.98   1.0  6 
  3 Lou Kaczenski            M45 Oregon Track Clu         28.95   1.0  6 
 
M50 200 M Dash
========================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Wind H#
========================================================================
  1 Michael Waller           M51 Christ Life TC           24.32   1.3  5 
  2 Scott Copeland           M51 Barron Park Stri         27.14   1.3  5 
  3 Glen Hunt                M50 Unattached               27.62   1.3  5 
  4 *James Stewart           M54 Unattached               29.84   1.3  5 
  5 Theodore Demetrio        M54 Unattached               30.40   1.3  5 
 
M55 200 M Dash
========================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Wind H#
========================================================================
  1 David Ortman             M57 Unattached               26.02   2.8  4 
  2 Steve Worley             M57 Unattached               27.30   2.8  4 
  3 Bill Beutler             M56 Oregon Track Clu         30.72   2.8  4 
 
M60 200 M Dash
========================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Wind H#
========================================================================
  1 Vance Jacobson           M61 Golden West AC           28.25   1.1  3 
  2 Art Turook               M60 Unattached               29.26   1.1  3 
  3 Clyde Hundley            M63 Unattached               29.75   1.1  3 
 
M65 200 M Dash
========================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Wind H#
========================================================================
  1 *Stephen Robbins         M67 Over the Hill TC         26.27   1.1  3 
 
M70 200 M Dash
========================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Wind H#
========================================================================
  1 *Robert O'Brien          M70 Unattached               32.37   2.1  2 
  2 Jimmy Kesey              M70 Unattached               34.85   2.1  2 
  3 Paul Stepan              M72 Portland Masters         35.13   2.1  2 
 
M75 200 M Dash
=====================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Wind
=====================================================================
  1 Bob Golly                M75 Oregon Track Clu         33.65   1.6 
  2 Don Kane                 M78 Portland Masters         35.39   1.6 
  3 *Phillip Billings        M78 Unattached               39.49   1.6 
 
M90 200 M Dash
=====================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Wind
=====================================================================
  1 Daniel Bulkley           M93 Unattached               54.94   1.6 
 
W45 400 M Dash
===================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  H#
===================================================================
  1 Sarah Smith              W45 Club Northwest         1:06.41   2 
  2 Gail Kuhnly              W48 Christ Life TC         1:08.74   2 
 
W50 400 M Dash
===================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  H#
===================================================================
  1 Lois Allen               W53 Boise River RC         1:22.72   2 
 
W55 400 M Dash
===================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  H#
===================================================================
  1 Marcia Thompson          W58 Oregon Track Clu       1:41.05   2 
 
W60 400 M Dash
================================================================
    Name                     Age Team                    Finals 
================================================================
  1 Zel Brook                W63 Oregon Track Clu       2:09.45  
 
W65 400 M Dash
================================================================
    Name                     Age Team                    Finals 
================================================================
  1 *Barbara Leighton        W65 Philladelphia Ma       1:31.40  
 
W75 400 M Dash
================================================================
    Name                     Age Team                    Finals 
================================================================
  1 Suzi MacLeod             W76 Oregon Track Clu       1:35.76  
 
M40 400 M Dash
===================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  H#
===================================================================
  1 *Laurent Birade          M43 SoCal TC                 53.79   5 
  2 Byrke Beller             M42 Oregon Track Clu         53.96   5 
  3 Matthew Thomas           M40 Team Red Lizard          58.73   5 
 
M45 400 M Dash
===================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  H#
===================================================================
  1 *Terry Parks             M46 Asics Aggies             55.91   5 
  2 Steve Gideon             M47 Unattached               59.17   5 
  3 Robert Nesbit            M46 Club Northwest         1:01.24   5 
 
M50 400 M Dash
===================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  H#
===================================================================
  1 *Howard Sklar            M54 Shreveport Musta       1:04.56   4 
  2 Theodore Demetrio        M54 Unattached             1:12.50   4 
 
M55 400 M Dash
===================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  H#
===================================================================
  1 *Steven Hardison         M59 Golden West AC           58.46   3 
  2 William Maier            M56 Oregon Track Clu       1:00.13   3 
  3 Arunas Stonkus           M55 Club Northwest         1:02.53   3 
  4 Steve Worley             M57 Unattached             1:05.99   3 
  5 Gary Ahearn              M59 Unattached             1:06.35   3 
  6 Gregory Christensen      M57 Unattached             1:10.34   3 
 
M60 400 M Dash
===================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  H#
===================================================================
  1 *Gary Hall               M63 Golden West AC         1:07.23   2 
 
M65 400 M Dash
===================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  H#
===================================================================
  1 David Wilkins            M66 Oregon Track Clu       1:24.05   2 
 
M75 400 M Dash
================================================================
    Name                     Age Team                    Finals 
================================================================
  1 Don Kane                 M78 Portland Masters       1:18.90  
  2 Bob Golly                M75 Oregon Track Clu       1:28.51  
  3 *Phillip Billings        M78 Unattached             1:44.58  
 
M90 400 M Dash
================================================================
    Name                     Age Team                    Finals 
================================================================
  1 Daniel Bulkley           M93 Unattached             2:09.12  
 
W45 800 M Run
================================================================
    Name                     Age Team                    Finals 
================================================================
  1 Sarah Smith              W45 Club Northwest         2:34.38  
 
W50 800 M Run
================================================================
    Name                     Age Team                    Finals 
================================================================
  1 Lois Allen               W53 Boise River RC         3:10.32  
 
W75 800 M Run
================================================================
    Name                     Age Team                    Finals 
================================================================
  1 Suzi MacLeod             W76 Oregon Track Clu       3:35.22  
 
M40 800 M Run
================================================================
    Name                     Age Team                    Finals 
================================================================
  1 Matthew Thomas           M40 Team Red Lizard        2:11.78  
 
M45 800 M Run
================================================================
    Name                     Age Team                    Finals 
================================================================
  1 Mike Blackmore           M48 Bowerman AC            2:06.22  
  2 Kevin Paulk              M49 Bowerman AC            2:06.37  
  3 Steve Gideon             M47 Unattached             2:07.96  
  4 Dean Lipp                M49 Unattached             2:12.66  
  5 *Terry Parks             M46 Asics Aggies           2:14.47  
  6 Ted Hunter               M45 3 Rivers RR            2:14.95  
  7 Robert Nesbit            M46 Club Northwest         2:15.40  
  8 *James Bogus             M47 RIc Rojas Runnin       2:34.04  
 
M50 800 M Run
================================================================
    Name                     Age Team                    Finals 
================================================================
  1 *Rick Peterson           M52 Unattached             2:19.97  
  2 Mike Davis               M51 Souther Oregon R       2:21.69  
  3 *James Stewart           M54 Unattached             2:35.24  
  4 *Howard Sklar            M54 Shreveport Musta       2:37.10  
 
M55 800 M Run
================================================================
    Name                     Age Team                    Finals 
================================================================
  1 William Maier            M56 Oregon Track Clu       2:17.11  
  2 Arunas Stonkus           M55 Club Northwest         2:23.36  
  3 Gregory Christensen      M57 Unattached             2:29.53  
  4 Gary Ahearn              M59 Unattached             2:39.13  
  5 Ron Apling               M58 Oregon Track Clu       2:43.63  
 -- Reid Harter              M59 Boise River RC             DNF  
 
M60 800 M Run
================================================================
    Name                     Age Team                    Finals 
================================================================
  1 *Gary Hall               M63 Golden West AC         2:30.29  
 
M65 800 M Run
================================================================
    Name                     Age Team                    Finals 
================================================================
  1 *Frank Condon            M67 Golden West AC         2:23.27  
 
M75 800 M Run
================================================================
    Name                     Age Team                    Finals 
================================================================
  1 Bob Golly                M75 Oregon Track Clu       3:41.23  
 
M90 800 M Run
================================================================
    Name                     Age Team                    Finals 
================================================================
  1 Daniel Bulkley           M93 Unattached             5:26.10  
 
W60 1500 M Run
================================================================
    Name                     Age Team                    Finals 
================================================================
  1 Zel Brook                W63 Oregon Track Clu       9:47.11  
 
M40 1500 M Run
================================================================
    Name                     Age Team                    Finals 
================================================================
  1 Tim Wakefield            M44 Boise River RC         4:21.39  
  2 Ken Vendley              M41 Oregon Track Clu       4:33.62  
 
M45 1500 M Run
================================================================
    Name                     Age Team                    Finals 
================================================================
  1 Robert Nesbit            M46 Club Northwest         4:45.96  
  2 Christopher Gassner      M49 C OR RC                4:49.05  
  3 Tim Scott                M46 Unattached             4:54.68  
 
M50 1500 M Run
================================================================
    Name                     Age Team                    Finals 
================================================================
  1 Mike Davis               M51 Souther Oregon R       5:01.68  
 
M55 1500 M Run
================================================================
    Name                     Age Team                    Finals 
================================================================
  1 Arunas Stonkus           M55 Club Northwest         5:03.46  
  2 Reid Harter              M59 Boise River RC         5:21.54  
 
M65 1500 M Run
================================================================
    Name                     Age Team                    Finals 
================================================================
  1 John Murray              M65 Boise River RC         5:27.90  
  2 *Joe Wilcox              M67 Unattached             6:16.25  
 
M75 1500 M Run
================================================================
    Name                     Age Team                    Finals 
================================================================
  1 Bob Golly                M75 Oregon Track Clu       7:42.75  
  2 Arlie Rudy               M76 Oregon Track Clu       8:55.30  
 
W45-79 1 Mile Run Age Graded
================================================================
    Name                     Age Team                    Finals 
================================================================
  1 Jeanette Groesz          W60 Team Red Lizard        6:04.28  
  2 Christina Ashby          W47 Club Northwest         6:08.71  
  3 Kelly Kruell             W50 Club Northwest         6:16.13  
  4 *Mary Harada             W75 Liberty AC             7:55.74  
 
M40-79 1 Mile Run Age Graded
================================================================
    Name                     Age Team                    Finals 
================================================================
  1 *Scott Bickham           M43 Genesee  Valley        4:56.47  
  2 Steve Kollars            M51 Golden West AC         5:11.56  
  3 Doug Winn                M60 Unattached             5:21.83  
  4 Ted Hunter               M45 3 Rivers RR            5:26.28  
  5 Gregory Christensen      M57 Unattached             5:27.19  
  6 *Gary Hall               M63 Golden West AC         5:27.58  
  7 *James Bogus             M47 RIc Rojas Runnin       5:28.22  
  8 *Frank Condon            M67 Golden West AC         5:36.81  
  9 Reid Harter              M59 Boise River RC         5:40.83  
 10 John Murray              M65 Boise River RC         5:50.56  
 11 *Roger Davies            M75 Canada                 6:20.01  
 12 Tom Munkres              M67 Oregon Track Clu       6:39.77  
 13 Arlie Rudy               M76 Oregon Track Clu       9:14.47  
 
W40 5000 M Run
================================================================
    Name                     Age Team                    Finals 
================================================================
 -- Wendy Johnson            W42 Unattached                 DNF  
 
W50 5000 M Run
================================================================
    Name                     Age Team                    Finals 
================================================================
  1 Joanna Harper            W53 Team Red Lizard       20:45.09  
  2 DeeAnn Dougherty         W51 Unattached            21:15.69  
 
W55 5000 M Run
================================================================
    Name                     Age Team                    Finals 
================================================================
  1 Robin Vesey              W56 Unattached            21:58.03  
 
W60 5000 M Run
================================================================
    Name                     Age Team                    Finals 
================================================================
  1 Jeanette Groesz          W60 Team Red Lizard       20:34.89  
  2 Zel Brook                W63 Oregon Track Clu      34:36.31  
 
W75 5000 M Run
================================================================
    Name                     Age Team                    Finals 
================================================================
  1 Susan Means              W77 Portland Masters      31:15.12  
 -- *Mary Harada             W75 Liberty AC                 DNF  
 
M30 5000 M Run
================================================================
    Name                     Age Team                    Finals 
================================================================
  1 Gabe Piechowicz          M30 Unattached            18:35.92  
 
M40 5000 M Run
================================================================
    Name                     Age Team                    Finals 
================================================================
  1 Craig Godwin             M43 Oregon Track Clu      16:11.08  
  2 Anthony Miller           M41 Bowerman AC           17:17.63  
  3 David Mishimens          M44 Hard Core RC          19:57.09  
 
M45 5000 M Run
================================================================
    Name                     Age Team                    Finals 
================================================================
  1 Mike Blackmore           M48 Bowerman AC           15:48.15  
 
M50 5000 M Run
================================================================
    Name                     Age Team                    Finals 
================================================================
  1 Robert Conradt           M50 Bowerman AC           17:15.32  
  2 Richard Punches          M51 Bowerman AC           18:19.38  
  3 Sukumaran Appalasamy     M52 Oregon Track Clu      23:22.70  
 
M55 5000 M Run
================================================================
    Name                     Age Team                    Finals 
================================================================
  1 Mark Huff                M57 Portland Masters      21:19.86  
 
M60 5000 M Run
================================================================
    Name                     Age Team                    Finals 
================================================================
  1 *Gary Hall               M63 Golden West AC        20:00.74  
  2 *Michael Hazilla         M63 Unattached            20:23.42  
  3 Ron Ackerman             M63 Souther Oregon R      20:35.33  
 
M65 5000 M Run
================================================================
    Name                     Age Team                    Finals 
================================================================
  1 *Joe Wilcox              M67 Unattached            22:47.66  
 
M70 5000 M Run
================================================================
    Name                     Age Team                    Finals 
================================================================
  1 Ken Ogden                M74 Oregon Track Clu      26:43.02  
 
M75 5000 M Run
================================================================
    Name                     Age Team                    Finals 
================================================================
  1 *Roger Davies            M75 Canada                22:13.35  
 
M35 10000 M Run
================================================================
    Name                     Age Team                    Finals 
================================================================
  1 Joshua Gordon            M35 Oregon Track Clu      32:40.60  
 
M50 10000 M Run
================================================================
    Name                     Age Team                    Finals 
================================================================
  1 Richard Punches          M51 Bowerman AC           37:09.36  
  2 Jim Christian            M50 Eugene RC             39:03.45  
  3 Sukumaran Appalasamy     M52 Oregon Track Clu      47:07.13  
 
M55 10000 M Run
================================================================
    Name                     Age Team                    Finals 
================================================================
  1 Ed Celestina             M59 Unattached            45:29.82  
 
M60 10000 M Run
================================================================
    Name                     Age Team                    Finals 
================================================================
  1 Doug Winn                M60 Unattached            35:47.78  
  2 *Michael Hazilla         M63 Unattached            40:28.69  
 
W60 10000 M Run
================================================================
    Name                     Age Team                    Finals 
================================================================
  1 Zel Brook                W63 Oregon Track Clu    1:13:42.61  
 
M65 10000 M Run
================================================================
    Name                     Age Team                    Finals 
================================================================
  1 Larry Tergesen           M66 Unattached            48:54.36  
 
W45 80 Short Hurdles 30"
=====================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Wind
=====================================================================
  1 *Liz Palmer              W49 Golden West AC           12.45  +0.0 
 
W50 80 Short Hurdles 30"
=====================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Wind
=====================================================================
  1 *Karen Maxwell           W51 Golden West AC           14.48  +0.0 
 
M70 80 Short Hurdles 30"
=====================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Wind
=====================================================================
  1 *Gary Henderson          M71 Unattached               16.79  +0.0 
 
M75 80 Short Hurdles 30"
=====================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Wind
=====================================================================
  1 Bob Golly                M75 Oregon Track Clu         20.69  +0.0 
 
M50 100 Short Hurdles 36"  - 33"
=====================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Wind
=====================================================================
  1 *DJ Duhon                M51 Unattached               14.47   0.8 
  2 Luis Huarcaya            M51 Unattached               16.42   0.8 
 
M55 100 Short Hurdles 36"  - 33"
=====================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Wind
=====================================================================
  1 *Chip Crowl              M55 Unattached               17.99   0.8 
 
W50 300 Long Hurdles 30"
================================================================
    Name                     Age Team                    Finals 
================================================================
  1 *Karen Maxwell           W51 Golden West AC           54.21  
 
M60 300 Long Hurdles 30"
================================================================
    Name                     Age Team                    Finals 
================================================================
  1 Vance Jacobson           M61 Golden West AC           56.62  
 
M75 300 Long Hurdles 30"
================================================================
    Name                     Age Team                    Finals 
================================================================
  1 Bob Golly                M75 Oregon Track Clu       1:08.33  
 
M40 400 Long Hurdles 36"
================================================================
    Name                     Age Team                    Finals 
================================================================
  1 *Laurent Birade          M43 SoCal TC                 58.54  
 
M60 2000 M Steeplechase
================================================================
    Name                     Age Team                    Finals 
================================================================
  1 David Taylor             M60 Unattached             7:39.11  
 
M70 2000 M Steeplechase
================================================================
    Name                     Age Team                    Finals 
================================================================
  1 Dallas Kloke             M70 Unattached             9:55.98  
 
M30 3000 M Steeplechase
================================================================
    Name                     Age Team                    Finals 
================================================================
  1 Josh Davis               M33 Sisters Striders      10:38.06  
 
M40 3000 M Steeplechase
================================================================
    Name                     Age Team                    Finals 
================================================================
 -- David Mishimens          M44 Hard Core RC               DNF  
 
M55 3000 M Steeplechase
================================================================
    Name                     Age Team                    Finals 
================================================================
  1 Leonard Hill             M57 Unattached            11:45.46  
 
W50-59 4x100 M Relay
================================================================
    Team                                                 Finals 
================================================================
  1 Non Club  'A'                                       1:20.97  
     1) Gail Kuhnly 48                  2) Zel Brook 63                   
     3) Suzi MacLeod 76                 4) Nancy Nelson 63                
 
M40-49 4x100 M Relay
================================================================
    Team                                                 Finals 
================================================================
  1 Oregon Association  'A'                               47.49  
     1) Steve Sanders 44                2) Jay Martin 44                  
     3) Fidel Banuelos 43               4) Byrke Beller 42                
 
M50-59 4x100 M Relay
================================================================
    Team                                                 Finals 
================================================================
  1 Northwest Region  'A'                                 50.30  
     1) Michael Waller 51               2) Scott Copeland 51              
     3) Steve Worley 57                 4) Art Turook 60                  
 
M70-79 4x100 M Relay
================================================================
    Team                                                 Finals 
================================================================
  1 Oregon Association  'A'                             1:14.61  
     1) Bob Golly 75                    2) Paul Stepan 72                 
     3) Ron MacPike 77                  4) Don Kane 78                    
 
M50-59 4x400 M Relay
================================================================
    Team                                                 Finals 
================================================================
  1 Non Club  'A'                                       4:24.34  
     1) Ed Celestina 59                 2) William Maier 56               
     3) *Howard Sklar 54                4) Scott Copeland 51              
 
W35 High Jump East apron
==========================================================================
    Name                     Age Team                    Finals           
==========================================================================
  1 *Tara Weaver             W39 Unattached               1.42m    4-07.75 
 
W50 High Jump East apron
==========================================================================
    Name                     Age Team                    Finals           
==========================================================================
  1 Martha Mendenhall        W51 Unattached               1.42m    4-07.75 
 
W60 High Jump East apron
==========================================================================
    Name                     Age Team                    Finals           
==========================================================================
  1 Nancy Nelson             W63 Unattached               0.98m    3-02.50 
 
W65 High Jump East apron
==========================================================================
    Name                     Age Team                    Finals           
==========================================================================
  1 *Linda Douglass          W65 Houston Elite            1.18m    3-10.50 
 
W70 High Jump East apron
==========================================================================
    Name                     Age Team                    Finals           
==========================================================================
  1 Becky Sisley             W71 Oregon Track Clu         1.02m    3-04.00 
 
W80 High Jump East apron
==========================================================================
    Name                     Age Team                    Finals           
==========================================================================
  1 *Frances Styles          W82 Unattached               0.90m    2-11.50 
 
M45 High Jump East apron
==========================================================================
    Name                     Age Team                    Finals           
==========================================================================
  1 Scott Rick               M47 Unattached               1.78m    5-10.00 
  2 Scot Anderson            M47 Unattached               1.74m    5-08.50 
  3 Christopher Bates        M46 Willamettte Stri         1.70m    5-07.00 
  4 Tim Lynch                M47 Unattached               1.58m    5-02.25 
  5 Michael Jaqua            M47 Willamettte Stri         1.54m    5-00.50 
 
M55 High Jump East apron
==========================================================================
    Name                     Age Team                    Finals           
==========================================================================
  1 *Donald Watson           M55 Unattached               1.54m    5-00.50 
 
M60 High Jump East apron
==========================================================================
    Name                     Age Team                    Finals           
==========================================================================
  1 Jack Casey               M63 Oregon Track Clu         1.54m    5-00.50 
  2 Vance Jacobson           M61 Golden West AC           1.34m    4-04.75 
  3 Richard Beswick          M62 Oregon Track Clu         1.30m    4-03.25 
 
M65 High Jump East apron
==========================================================================
    Name                     Age Team                    Finals           
==========================================================================
  1 *Jack Squires            M65 Unattached               1.38m    4-06.25 
  2 Jay Edwards              M67 Unattached               1.34m    4-04.75 
  3 Don McCrea               M69 Portland Masters         1.18m    3-10.50 
  4 Dale Nelson              M67 Unattached               1.02m    3-04.00 
 
M70 High Jump East apron
==========================================================================
    Name                     Age Team                    Finals           
==========================================================================
  1 *Gary Henderson          M71 Unattached               1.30m    4-03.25 
 
M75 High Jump East apron
==========================================================================
    Name                     Age Team                    Finals           
==========================================================================
  1 Bob Golly                M75 Oregon Track Clu         1.14m    3-08.75 
 
M40 Pole Vault East  runway
==========================================================================
    Name                     Age Team                    Finals           
==========================================================================
  1 Bob Heitstuman           M43 Raising Bar Vaul      13-00.00      3.96m 
 
M45 Pole Vault East  runway
==========================================================================
    Name                     Age Team                    Finals           
==========================================================================
  1 Scot Anderson            M47 Unattached            12-02.00      3.70m 
  2 Marc Fish                M48 Unattached            12-00.00      3.65m 
  2 Michael Jaqua            M47 Willamettte Stri      12-00.00      3.65m 
 
M50 Pole Vault East  runway
==========================================================================
    Name                     Age Team                    Finals           
==========================================================================
  1 Dan Umenhofer            M50 Raising Bar Vaul      13-00.00      3.96m 
 -- Louis Baucom             M53 Star Vault                  NH            
 
M55 Pole Vault East  runway
==========================================================================
    Name                     Age Team                    Finals           
==========================================================================
  1 *Steven Hardison         M59 Golden West AC        12-00.00      3.65m 
  2 Dan West                 M55 Oregon Track Clu      12-00.00      3.65m 
 
M60 Pole Vault East  runway
==========================================================================
    Name                     Age Team                    Finals           
==========================================================================
  1 John Altendorf           M64 Raising Bar Vaul      13-00.00      3.96m 
  2 Dennis Phillips          M63 Unattached            11-00.00      3.35m 
  3 *Larry Bonnett           M61 Unattached            10-00.00      3.04m 
  4 Vance Jacobson           M61 Golden West AC         6-06.00      1.98m 
 
M65 Pole Vault East  runway
==========================================================================
    Name                     Age Team                    Finals           
==========================================================================
  1 Don McCrea               M69 Portland Masters       7-06.00      2.28m 
 
M70 Pole Vault East  runway
==========================================================================
    Name                     Age Team                    Finals           
==========================================================================
  1 Terry Cannon             M72 Unattached             9-00.00      2.74m 
 
M75 Pole Vault East  runway
==========================================================================
    Name                     Age Team                    Finals           
==========================================================================
  1 Allen Morris             M76 Oregon Track Clu       6-00.00      1.82m 
 
W35 Long Jump West runway
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Wind          
===============================================================================
  1 *Tara Weaver             W39 Unattached               4.46m   1.9  14-07.75 
  2 *Janelle Nesbit          W38 Unattached               2.51m  -1.0   8-03.00 
 
W45 Long Jump West runway
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Wind          
===============================================================================
  1 *Veronica Amarasekara    W49 Cheetah Int              4.63m   1.9  15-02.25 
 
W55 Long Jump West runway
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Wind          
===============================================================================
  1 Yvonne Kirkpatrick       W55 Unattached               2.87m   1.9   9-05.00 
 
W60 Long Jump West runway
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Wind          
===============================================================================
  1 Nancy Nelson             W63 Unattached               2.30m   1.1   7-06.50 
 
W80 Long Jump West runway
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Wind          
===============================================================================
  1 *Frances Styles          W82 Unattached               1.77m  -1.1   5-09.75 
 
M40 Long Jump West runway
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Wind          
===============================================================================
  1 Eddie Odoms              M40 Unattached               5.97m   2.1  19-07.00 
 
M45 Long Jump West runway
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Wind          
===============================================================================
  1 Lou Kaczenski            M45 Oregon Track Clu         4.64m   2.1  15-02.75 
  2 Tim Lynch                M47 Unattached               4.51m  -0.2  14-09.75 
 -- Richard Wedan            M45 Unattached                FOUL                 
 
M50 Long Jump West runway
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Wind          
===============================================================================
  1 Scott Copeland           M51 Barron Park Stri         4.66m   1.3  15-03.50 
  2 *Charlie Mendoza         M52 Unattached               3.90m   1.0  12-09.50 
 
M55 Long Jump West runway
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Wind          
===============================================================================
  1 *Donald Watson           M55 Unattached               5.16m   3.9  16-11.25 
  2 Steve Worley             M57 Unattached               5.11m   1.8  16-09.25 
  3 *Chip Crowl              M55 Unattached               4.18m   1.1  13-08.75 
  4 *Randell Sturgeon        M58 Golden West AC           3.44m  -1.4  11-03.50 
 
M60 Long Jump West runway
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Wind          
===============================================================================
  1 Vance Jacobson           M61 Golden West AC           4.25m   1.9  13-11.50 
  2 Robert Rice              M63 Unattached               3.78m   NWI  12-05.00 
 
M65 Long Jump West runway
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Wind          
===============================================================================
  1 Dale Nelson              M67 Unattached               2.83m  +0.0   9-03.50 
 
M70 Long Jump West runway
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Wind          
===============================================================================
  1 Kermit Walker            M74 Unattached               3.88m  +0.0  12-08.75 
  2 *Robert O'Brien          M70 Unattached               3.64m  -0.5  11-11.50 
 
M75 Long Jump West runway
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Wind          
===============================================================================
  1 Bob Golly                M75 Oregon Track Clu         3.42m   1.2  11-02.75 
 
W45 Triple Jump West runway
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Wind          
===============================================================================
  1 *Veronica Amarasekara    W49 Cheetah Int              9.58m   NWI  31-05.25 
 
W60 Triple Jump West runway
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Wind          
===============================================================================
  1 Nancy Nelson             W63 Unattached               5.52m   NWI  18-01.50 
 
W80 Triple Jump West runway
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Wind          
===============================================================================
  1 *Frances Styles          W82 Unattached               4.24m   4.0  13-11.00 
 
M40 Triple Jump West runway
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Wind          
===============================================================================
  1 Eddie Odoms              M40 Unattached              12.78m   2.5  41-11.25 
 
M50 Triple Jump West runway
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Wind          
===============================================================================
  1 Mike Lariza              M54 Portland Masters        11.61m   1.7  38-01.25 
  2 Michael Yeoman           M53 Unattached              11.55m   2.6  37-10.75 
  3 Scott Copeland           M51 Barron Park Stri         9.54m   0.7  31-03.75 
 
M55 Triple Jump West runway
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Wind          
===============================================================================
  1 *Donald Watson           M55 Unattached              10.87m   2.4  35-08.00 
  2 David Ortman             M57 Unattached              10.19m   0.9  33-05.25 
 
M65 Triple Jump West runway
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Wind          
===============================================================================
  1 Dale Nelson              M67 Unattached               5.42m   1.3  17-09.50 
 
M70 Triple Jump West runway
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Wind          
===============================================================================
  1 Kermit Walker            M74 Unattached               8.94m   2.1  29-04.00 
  2 *Robert O'Brien          M70 Unattached               7.23m   1.7  23-08.75 
 
M75 Triple Jump West runway
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Wind          
===============================================================================
  1 Bob Golly                M75 Oregon Track Clu         6.11m   1.3  20-00.50 
 
W45 Shot Put West ring
==========================================================================
    Name                     Age Team                    Finals           
==========================================================================
  1 *Veronica Amarasekara    W49 Cheetah Int              9.63m   31-07.25 
  2 Tammy Lange              W47 Oregon Track Clu         6.71m   22-00.25 
 
W50 Shot Put West ring
==========================================================================
    Name                     Age Team                    Finals           
==========================================================================
  1 *Monica Kendall          W54 Unattached              13.38m   43-10.75 
  2 Allison McCormick        W52 Unattached               7.95m   26-01.00 
 
W55 Shot Put West ring
==========================================================================
    Name                     Age Team                    Finals           
==========================================================================
  1 Yvonne Kirkpatrick       W55 Unattached              10.01m   32-10.25 
 
W65 Shot Put West ring
==========================================================================
    Name                     Age Team                    Finals           
==========================================================================
  1 Georgia Cutler           W67 Oregon Track Clu         6.69m   21-11.50 
 
W70 Shot Put West ring
==========================================================================
    Name                     Age Team                    Finals           
==========================================================================
  1 Janice Bradley           W72 Unattached               6.03m   19-09.50 
 
W85 Shot Put West ring
==========================================================================
    Name                     Age Team                    Finals           
==========================================================================
  1 Melanie Reske            W89 Oregon Track Clu         3.85m   12-07.75 
 
M35 Shot Put West ring
==========================================================================
    Name                     Age Team                    Finals           
==========================================================================
  1 Victor Barcot            M38 Unattached              15.05m   49-04.50 
 
M50 Shot Put West ring
==========================================================================
    Name                     Age Team                    Finals           
==========================================================================
  1 *Randy Wilson            M52 Nor Cal Throwers        14.07m   46-02.00 
  2 Lance Neubauer           M51 Club Northwest          13.72m   45-00.25 
 
M55 Shot Put West ring
==========================================================================
    Name                     Age Team                    Finals           
==========================================================================
  1 *Greg Stines             M55 Unattached              14.43m   47-04.25 
  2 Steve Banton             M56 C OR RC                 12.53m   41-01.50 
 
M60 Shot Put West ring
==========================================================================
    Name                     Age Team                    Finals           
==========================================================================
  1 Jerry Ford               M63 Portland Masters        12.90m   42-04.00 
  2 *Bill Harvey             M64 Unattached              12.83m   42-01.25 
  3 Chris Dariotis           M61 Unattached              12.12m   39-09.25 
  4 Bill Deeter              M63 Unattached              11.88m   38-11.75 
  5 Robert Rice              M63 Unattached              10.26m   33-08.00 
 
M65 Shot Put West ring
==========================================================================
    Name                     Age Team                    Finals           
==========================================================================
  1 DeLano White             M69 Portland Masters         9.40m   30-10.25 
  2 Don McCrea               M69 Portland Masters         8.89m   29-02.00 
 
M70 Shot Put West ring
==========================================================================
    Name                     Age Team                    Finals           
==========================================================================
  1 Robert Ward              M71 Portland Masters        12.75m   41-10.00 
  2 Neil Saling              M74 Portland Masters        10.31m   33-10.00 
  3 Joe Myers                M70 Oregon Track Clu        10.11m   33-02.00 
  4 Marvin Ginsburg          M74 Unattached               9.71m   31-10.25 
 
M75 Shot Put West ring
==========================================================================
    Name                     Age Team                    Finals           
==========================================================================
  1 Bob Lawson               M75 Portland Masters        10.52m   34-06.25 
  2 Wayne Sabin              M77 Oregon Track Clu         9.58m   31-05.25 
 
M80 Shot Put West ring
==========================================================================
    Name                     Age Team                    Finals           
==========================================================================
  1 Harvey Lewellen          M81 Oregon Track Clu        10.64m   34-11.00 
  2 Tom Allison              M80 Unattached               9.96m   32-08.25 
  3 Ray Guimary              M80 Unattached               9.21m   30-02.75 
 
W35 Discus
==========================================================================
    Name                     Age Team                    Finals           
==========================================================================
  1 *Janelle Nesbit          W38 Unattached              16.36m      53-08 
 
W45 Discus
==========================================================================
    Name                     Age Team                    Finals           
==========================================================================
  1 Tammy Lange              W47 Oregon Track Clu        17.69m      58-00 
 
W55 Discus
==========================================================================
    Name                     Age Team                    Finals           
==========================================================================
  1 Yvonne Kirkpatrick       W55 Unattached              23.35m      76-07 
 
W65 Discus
==========================================================================
    Name                     Age Team                    Finals           
==========================================================================
  1 Georgia Cutler           W67 Oregon Track Clu        18.73m      61-05 
 
W70 Discus
==========================================================================
    Name                     Age Team                    Finals           
==========================================================================
  1 Janice Bradley           W72 Unattached              14.83m      48-08 
 
W85 Discus
==========================================================================
    Name                     Age Team                    Finals           
==========================================================================
  1 Melanie Reske            W89 Oregon Track Clu         9.22m      30-03 
 
M35 Discus
==========================================================================
    Name                     Age Team                    Finals           
==========================================================================
  1 Victor Barcot            M38 Unattached              48.11m     157-10 
 
M45 Discus
==========================================================================
    Name                     Age Team                    Finals           
==========================================================================
  1 Richard Ward             M45 Portland Masters        37.19m     122-00 
  2 Lou Kaczenski            M45 Oregon Track Clu        29.71m      97-06 
  3 Tim Lynch                M47 Unattached              27.13m      89-00 
 
M50 Discus
==========================================================================
    Name                     Age Team                    Finals           
==========================================================================
  1 *Randy Wilson            M52 Nor Cal Throwers        47.79m     156-09 
  2 Lance Neubauer           M51 Club Northwest          42.05m     137-11 
  3 Theodore Demetrio        M54 Unattached              27.38m      89-10 
 
M55 Discus
==========================================================================
    Name                     Age Team                    Finals           
==========================================================================
  1 *Greg Stines             M55 Unattached              43.65m     143-02 
  2 Steve Banton             M56 C OR RC                 38.78m     127-03 
  3 *Randell Sturgeon        M58 Golden West AC          19.77m      64-10 
 
M60 Discus
==========================================================================
    Name                     Age Team                    Finals           
==========================================================================
  1 *Thomas Fahey            M62 Unattached              46.11m     151-03 
  2 Greg Stotsenberg         M60 Club Northwest          41.73m     136-11 
  3 *Bill Harvey             M64 Unattached              40.91m     134-03 
  4 Bill Deeter              M63 Unattached              34.67m     113-09 
  5 Chris Dariotis           M61 Unattached              32.36m     106-02 
 
M65 Discus
==========================================================================
    Name                     Age Team                    Finals           
==========================================================================
  1 Cornelius McCormick      M66 Unattached              35.46m     116-04 
  2 Buzz Magnuson            M65 Unattached              31.25m     102-06 
  3 Norman Johnson           M69 Portland Masters        30.83m     101-02 
  4 DeLano White             M69 Portland Masters        27.09m      88-10 
  5 *Richard Stepp           M65 Castro Valley TC        16.26m      53-04 
 -- Tom Gage                 M67 Unattached                FOUL            
 
M70 Discus
==========================================================================
    Name                     Age Team                    Finals           
==========================================================================
  1 John King                M71 Oregon Track Clu        37.11m     121-09 
  2 Joe Myers                M70 Oregon Track Clu        36.91m     121-01 
  3 Robert Ward              M71 Portland Masters        35.66m     117-00 
  4 Neil Saling              M74 Portland Masters        34.36m     112-09 
  5 Marvin Ginsburg          M74 Unattached              25.15m      82-06 
 
M75 Discus
==========================================================================
    Name                     Age Team                    Finals           
==========================================================================
  1 Bob Lawson               M75 Portland Masters        37.81m     124-00 
  2 Wayne Sabin              M77 Oregon Track Clu        30.51m     100-01 
 
M80 Discus
==========================================================================
    Name                     Age Team                    Finals           
==========================================================================
  1 Harvey Lewellen          M81 Oregon Track Clu        29.31m      96-02 
  2 Tom Allison              M80 Unattached              23.81m      78-01 
 
W35 Hammer
==========================================================================
    Name                     Age Team                    Finals           
==========================================================================
  1 *Tara Weaver             W39 Unattached              24.00m      78-09 
 
W65 Hammer
==========================================================================
    Name                     Age Team                    Finals           
==========================================================================
  1 Georgia Cutler           W67 Oregon Track Clu        27.10m      88-11 
 
W70 Hammer
==========================================================================
    Name                     Age Team                    Finals           
==========================================================================
  1 Janice Bradley           W72 Unattached              16.19m      53-01 
 
M50 Hammer
==========================================================================
    Name                     Age Team                    Finals           
==========================================================================
  1 *Randy Wilson            M52 Nor Cal Throwers        44.50m     146-00 
  2 Lance Neubauer           M51 Club Northwest          36.34m     119-03 
 
M55 Hammer
==========================================================================
    Name                     Age Team                    Finals           
==========================================================================
  1 *Thomas Meyer            M58 SoCal TC                42.39m     139-01 
 
M60 Hammer
==========================================================================
    Name                     Age Team                    Finals           
==========================================================================
  1 *Thomas Fahey            M62 Unattached              35.92m     117-10 
  2 Bill Deeter              M63 Unattached              33.20m     108-11 
 
M65 Hammer
==========================================================================
    Name                     Age Team                    Finals           
==========================================================================
  1 George Mathews           M66 Seattle Masters         46.13m     151-04 
  2 Tom Gage                 M67 Unattached              44.68m     146-07 
  3 *Richard Stepp           M65 Castro Valley TC        19.58m      64-03 
 
M70 Hammer
==========================================================================
    Name                     Age Team                    Finals           
==========================================================================
  1 David Summers            M70 Unattached              28.65m      94-00 
 
M75 Hammer
==========================================================================
    Name                     Age Team                    Finals           
==========================================================================
  1 Bob Lawson               M75 Portland Masters        31.63m     103-09 
  2 Wayne Sabin              M77 Oregon Track Clu        26.33m      86-05 
 
M80 Hammer
==========================================================================
    Name                     Age Team                    Finals           
==========================================================================
  1 Harvey Lewellen          M81 Oregon Track Clu        39.28m     128-10 
  2 Tom Allison              M80 Unattached              25.46m      83-06 
 
W35 Javelin
==========================================================================
    Name                     Age Team                    Finals           
==========================================================================
  1 *Tara Weaver             W39 Unattached              26.57m      87-02 
  2 *Janelle Nesbit          W38 Unattached              16.61m      54-06 
 
W45 Javelin
==========================================================================
    Name                     Age Team                    Finals           
==========================================================================
  1 *Veronica Amarasekara    W49 Cheetah Int             20.60m      67-07 
 
W50 Javelin
==========================================================================
    Name                     Age Team                    Finals           
==========================================================================
  1 *Monica Kendall          W54 Unattached              39.05m     128-01 
  2 Allison McCormick        W52 Unattached              25.06m      82-03 
  3 *Cathleen Warmerdam      W54 Victory TC              21.21m      69-07 
 
W65 Javelin
==========================================================================
    Name                     Age Team                    Finals           
==========================================================================
  1 *Linda Douglass          W65 Houston Elite           17.82m      58-05 
  2 Georgia Cutler           W67 Oregon Track Clu        17.00m      55-09 
 
W70 Javelin
==========================================================================
    Name                     Age Team                    Finals           
==========================================================================
  1 Becky Sisley             W71 Oregon Track Clu        22.68m      74-05 
  2 Janice Bradley           W72 Unattached              14.59m      47-10 
 
W85 Javelin
==========================================================================
    Name                     Age Team                    Finals           
==========================================================================
  1 Melanie Reske            W89 Oregon Track Clu         6.86m      22-06 
 
M45 Javelin
==========================================================================
    Name                     Age Team                    Finals           
==========================================================================
  1 Lou Kaczenski            M45 Oregon Track Clu        37.25m     122-02 
  2 Tim Lynch                M47 Unattached              37.00m     121-05 
  3 Tim Scott                M46 Unattached              35.18m     115-05 
 
M50 Javelin
==========================================================================
    Name                     Age Team                    Finals           
==========================================================================
  1 *John Hansen             M52 Unattached              51.29m     168-03 
  1 *Charlie Mendoza         M52 Unattached              41.19m     135-02 
  2 Tom Sinclair             M53 Unattached              51.26m     168-02 
  3 *Randy Wilson            M52 Nor Cal Throwers        44.64m     146-05 
  4 Theodore Demetrio        M54 Unattached              32.75m     107-05 
 
M55 Javelin
==========================================================================
    Name                     Age Team                    Finals           
==========================================================================
  2 Steve Banton             M56 C OR RC                 40.79m     133-10 
  3 *Barry Warmerdam         M57 Victory TC              38.30m     125-08 
 
M60 Javelin
==========================================================================
    Name                     Age Team                    Finals           
==========================================================================
  1 Robert Rice              M63 Unattached              34.41m     112-11 
  2 Vance Jacobson           M61 Golden West AC          30.60m     100-05 
  3 Bill Deeter              M63 Unattached              23.36m      76-08 
 
M65 Javelin
==========================================================================
    Name                     Age Team                    Finals           
==========================================================================
  1 Gary Stenlund            M69 Unattached              45.95m     150-09 
  2 Bob Hibschman            M65 Oregon Track Clu        31.88m     104-07 
  3 Don McCrea               M69 Portland Masters        27.82m      91-03 
  4 DeLano White             M69 Portland Masters        25.79m      84-07 
  5 Cornelius McCormick      M66 Unattached              23.18m      76-00 
 
M70 Javelin
==========================================================================
    Name                     Age Team                    Finals           
==========================================================================
  1 Jim Backstrand           M72 Unattached              31.75m     104-02 
  2 John King                M71 Oregon Track Clu        28.44m      93-04 
 
M75 Javelin
==========================================================================
    Name                     Age Team                    Finals           
==========================================================================
  1 Bob Lawson               M75 Portland Masters        27.61m      90-07 
  2 Wayne Sabin              M77 Oregon Track Clu        21.07m      69-01 
 
M80 Javelin
==========================================================================
    Name                     Age Team                    Finals           
==========================================================================
  1 Tom Allison              M80 Unattached              21.49m      70-06 
 
W65 Weight Throw
==========================================================================
    Name                     Age Team                    Finals           
==========================================================================
  1 Georgia Cutler           W67 Oregon Track Clu        10.45m   34-03.50 
 
W70 Weight Throw
==========================================================================
    Name                     Age Team                    Finals           
==========================================================================
  1 Janice Bradley           W72 Unattached               6.10m   20-00.25 
 
W85 Weight Throw
==========================================================================
    Name                     Age Team                    Finals           
==========================================================================
  1 Melanie Reske            W89 Oregon Track Clu         4.57m   15-00.00 
 
M50 Weight Throw
==========================================================================
    Name                     Age Team                    Finals           
==========================================================================
  1 *Randy Wilson            M52 Nor Cal Throwers        15.80m   51-10.00 
  2 Lance Neubauer           M51 Club Northwest          14.99m   49-02.25 
  3 Theodore Demetrio        M54 Unattached               8.85m   29-00.50 
 
M60 Weight Throw
==========================================================================
    Name                     Age Team                    Finals           
==========================================================================
  1 Bill Deeter              M63 Unattached              13.90m   45-07.25 
  2 *Thomas Fahey            M62 Unattached              13.04m   42-09.50 
 
M65 Weight Throw
==========================================================================
    Name                     Age Team                    Finals           
==========================================================================
  1 Tom Gage                 M67 Unattached              18.32m   60-01.25 
  2 George Mathews           M66 Seattle Masters         17.77m   58-03.75 
 
M70 Weight Throw
==========================================================================
    Name                     Age Team                    Finals           
==========================================================================
  1 David Summers            M70 Unattached              11.61m   38-01.25 
  2 John King                M71 Oregon Track Clu         8.16m   26-09.25 
 
M75 Weight Throw
==========================================================================
    Name                     Age Team                    Finals           
==========================================================================
  1 Bob Lawson               M75 Portland Masters        13.69m   44-11.00 
  2 Wayne Sabin              M77 Oregon Track Clu        10.89m   35-08.75 
 
M80 Weight Throw
==========================================================================
    Name                     Age Team                    Finals           
==========================================================================
  1 Harvey Lewellen          M81 Oregon Track Clu        15.60m   51-02.25 
  2 Tom Allison              M80 Unattached               8.75m   28-08.50 
 
W65 Super Weight
==========================================================================
    Name                     Age Team                    Finals           
==========================================================================
  1 Georgia Cutler           W67 Oregon Track Clu         5.32m   17-05.50 
 
W85 Super Weight
==========================================================================
    Name                     Age Team                    Finals           
==========================================================================
  1 Melanie Reske            W89 Oregon Track Clu         2.97m    9-09.00 
 
M60 Super Weight
==========================================================================
    Name                     Age Team                    Finals           
==========================================================================
  1 Bill Deeter              M63 Unattached               7.24m   23-09.00 
 
M65 Super Weight
==========================================================================
    Name                     Age Team                    Finals           
==========================================================================
  1 Tom Gage                 M67 Unattached               9.28m   30-05.50 
  2 George Mathews           M66 Seattle Masters          8.99m   29-06.00 
 
M75 Super Weight
==========================================================================
    Name                     Age Team                    Finals           
==========================================================================
  1 Wayne Sabin              M77 Oregon Track Clu         6.69m   21-11.50 
  2 Bob Lawson               M75 Portland Masters         5.84m   19-02.00 
 
M80 Super Weight
==========================================================================
    Name                     Age Team                    Finals           
==========================================================================
  1 Harvey Lewellen          M81 Oregon Track Clu        10.99m   36-00.75 
  2 Tom Allison              M80 Unattached               5.05m   16-07.00 
 
W45 1 Mile Race Walk
================================================================
    Name                     Age Team                    Finals 
================================================================
  1 Kathyrn Grimes           W46 Racewalkers NW         8:26.65  
  2 Carmen Jackinsky         W47 Racewalkers NW         8:45.15  
  3 Annmarie Bruning         W45 Wonders of Walki       9:31.20  
  4 Karen Karavanic          W47 Racewalkers NW        10:05.78  
 
W50 1 Mile Race Walk
================================================================
    Name                     Age Team                    Finals 
================================================================
  1 Nana Bellerud            W50 Racewalkers NW         8:54.19  
 
M55 1 Mile Race Walk
================================================================
    Name                     Age Team                    Finals 
================================================================
  1 Rob Frank                M57 Racewalkers NW         8:07.18  
 
W55 1 Mile Race Walk
================================================================
    Name                     Age Team                    Finals 
================================================================
  1 *Sherry Watts            W57 Canada                 8:56.06  
  2 Bertie August            W56 Racewalkers NW        10:34.64  
 
M60 1 Mile Race Walk
================================================================
    Name                     Age Team                    Finals 
================================================================
  1 Dennis Robeson           M63 Unattached             8:48.42  
 
W60 1 Mile Race Walk
================================================================
    Name                     Age Team                    Finals 
================================================================
  1 Maureen Robeson          W61 Unattached            10:38.14  
 
M65 1 Mile Race Walk
================================================================
    Name                     Age Team                    Finals 
================================================================
  1 George Opsahl            M68 Unattached             9:12.64  
 
W65 1 Mile Race Walk
================================================================
    Name                     Age Team                    Finals 
================================================================
  1 Carole Homer             W69 Unattached            12:54.19  
 
W70 1 Mile Race Walk
================================================================
    Name                     Age Team                    Finals 
================================================================
  1 *Rita Sinkovec           W70 High Altitude RW      10:41.75  
 
M75 1 Mile Race Walk
================================================================
    Name                     Age Team                    Finals 
================================================================
  1 Ron MacPike              M77 Racewalkers NW        11:04.46  
  2 Dick Vaughn              M79 Racewalkers NW        11:59.86  
 
W45 5000 M Race Walk
================================================================
    Name                     Age Team                    Finals 
================================================================
  1 Kathyrn Grimes           W46 Racewalkers NW        27:18.93  
  2 Carmen Jackinsky         W47 Racewalkers NW        29:39.94  
  3 Michelle Cunningham      W49 Pacific Pacers        31:54.44  
  4 Natalie Osburn           W45 Wonders of Walki      36:06.24  
 
W50 5000 M Race Walk
================================================================
    Name                     Age Team                    Finals 
================================================================
  1 Ann Tuberg               W50 Pacific Pacers        29:35.47  
  2 Nana Bellerud            W50 Racewalkers NW        30:37.16  
 
M55 5000 M Race Walk
================================================================
    Name                     Age Team                    Finals 
================================================================
  1 Rob Frank                M57 Racewalkers NW        26:59.01  
 
W55 5000 M Race Walk
================================================================
    Name                     Age Team                    Finals 
================================================================
  1 *Sherry Watts            W57 Canada                29:42.91  
  2 Bertie August            W56 Racewalkers NW        34:17.33  
 -- Sandy Coila              W59 Wonders of Walki            DQ  
 
M60 5000 M Race Walk
================================================================
    Name                     Age Team                    Finals 
================================================================
  1 Bob Novak                M61 Pacific Pacers        28:25.58  
  2 Dennis Robeson           M63 Unattached            29:26.39  
 
W60 5000 M Race Walk
================================================================
    Name                     Age Team                    Finals 
================================================================
  1 Judy Heller              W64 Wonders of Walki      33:15.81  
 
M65 5000 M Race Walk
================================================================
    Name                     Age Team                    Finals 
================================================================
  1 George Opsahl            M68 Unattached            30:16.54  
 
W65 5000 M Race Walk
================================================================
    Name                     Age Team                    Finals 
================================================================
  1 Carole Homer             W69 Unattached            41:23.49  
 -- Donna LaFayette          W67 Unattached                  DQ  
 
W70 5000 M Race Walk
================================================================
    Name                     Age Team                    Finals 
================================================================
  1 *Rita Sinkovec           W70 High Altitude RW      34:32.99  
 
M75 5000 M Race Walk
================================================================
    Name                     Age Team                    Finals 
================================================================
  1 Ron MacPike              M77 Racewalkers NW        35:25.80  
  2 Dick Vaughn              M79 Racewalkers NW        38:05.49